Esat sveicināti mūsu ēdināšanas organizēšanas datorprogrammas “Kurmis-Ēdnīca” mājas lapā

            Datorprogramma “Kurmis-Ēdnīca” dotajā brīdī ir pats vienkāršākais un populārākais risinājums „virtuves” darba datorizētai organizēšanai Latvijā.

      Pašlaik mūsu klientu pulkā ir 56 Latvijas novadu pašvaldības (kopumā vai to iestādes) un daudzi privātie uzņēmēji. Mūsu klienti ir skolas, pirmskolas mācību iestādes, slimnīcas, pansionāti, kafejnīcas, restorāni un pat viesnīcas.

      Vaicāsiet – “Ar ko “Kurmis-Ēdnīca” programma atšķiras no citām ?”. Atbilde ir īsa – Galvenokārt ar vienkāršību. Vienkāršība gala lietotājam ir mūsu prioritāte! Dizainam un vadībai ir jābūt pašsaprotamai. Katrs sīkums, ko var uzlikt “uz pleciem” datoram, ir tam jāuzliek. Katra lieta, kura ir jāaizsargā, ir tehniski jāaizsargā. Rezultātā jau tagad programmai “Kurmis-Ēdnīca” nav un arī nekad nebūs mācību grāmatas. Jau tagad programmā tikai 10% ir pati datubāze datu glabāšanai un 90% “robotu” datu vieglākai apstrādei un aizsardzībai pret “cilvēcisko faktoru”. Mūsu klienti nedzird – “Tā nedrīkstēja darīt !”. Ja klientam izdodas ko sabojāt, tad mēs vaicājam – “Parādiet mums kā to varēja izdarīt” un pateicoties par informāciju „būvējam” papildus aizsardzību neapdomīgai rīcībai.

     Rezultātā ir instruments, kurā ar nelielām zināšanām var strādāt gan pavārs, gan medmāsa, gan saimniecības pārzinis, gan uzņēmējs u.c..  Rezultātā programmā jebkurš var izveidot gan savu mīļotā ēdiena recepti, gan skolas komplekso pusdienu ēdienkarti, gan precīzu un niansētu  – katru ēdienu pieskaņojot tieši klienta vēlmēm – banketa ēdienkarti.

     Mēs paši daudzus gadus “ēdinājām” un paši daudz strādājām šajā instrumentā – kā palīgā, kas izveidots pašu ērtībām. Daudzus gadus uzklausījām mūsu klientu vēlmes, ko vienkāršot. Rezultātā “Kurmis-Ēdnīca” ir izveidots kā vienkāršs virtuves darba instruments, bez kura, iespējams,  arī var iztikt, bet ar to ir daudz vienkāršāk.  Kā mikseris! … bez kura profesionāls pavārs (ar labām iemaņām) arī var uzkult putukrējumu izmantojot tikai dakšiņu, bet tomēr daudz vienkāršāk ir ar mikseri. Pie tam, darbam ar mikseri vajag krietni mazāk iemaņu.

        Nedaudz par vēsturi. Datorprogrammas pamati ir meklējami jau tālajā 1998. gadā, pašiem savām vajadzībām izstrādājot programmu “Ēdienkaršu glabāšana un apstrāde”. Mēs paši “ēdinājām” skolas un arī biroju kompleksus ar ļoti augstām ēdināšanas prasībām.  No 1999. gada līdz 2009. gadam bez publiskām reklāmām, tikai balstoties uz atsauksmēm (tā teikt “no mutes mutē”), programma arī tika tirgota. Šajos gados par mūsu klientiem bija kļuvuši vairāk, kā 40 “ēdinātāji”. 2004. gadā, atkal tikai pašu vadīto ēdnīcu vajadzībām, tika izstrādātas programmas “Kurmis-Kasieris”; “Kurmis-Noliktava” un “Kurmis-Termināls”. Bijām pirmie, kuru klienti pie kases varēja ne tikai vērot nopirktā ēdiena sarakstu un izmaksas (uz liela klientiem domāta ekrāna), bet arī redzēt katra ēdiena uzturvērtības. 2009. gadā, veicot datorprogrammu izpēti, mūsu produktu izvēlējās Cēsu novada dome. Jau darba gaitā, kopēju diskusiju rezultātā mēs atvērām pilnīgi jaunu projektu “Kurmis-Ēdnīca” un izveidojām to atbilstošu arī pašvaldību prasībām. Programmas tapšanas laika ar saviem ieteikumiem un arī kritiku mūsu pieredzi bagātināja tādi nozares speciālisti, kā Valda Kozule un Elza Dārziņa. Lielu un nenovērtējamu darbu visā programmas attīstībā un daudzu klientu apmācībā (līdz 2014.gadam) ieguldīja Ieva Zuševica. Ar prieku vērojam, ka vairāki mūsu konkurenti mācās no mūsu idejām un pat savā programmatūrā izmanto mūsu terminus, piemēram, „Pavāra palīgs” u.c..   Programmas uzlabošana un pilnveidošana turpinās joprojām …..

 

 

Publicēts Komercēdināšana, Pašvaldību iestādēm